Zobu protezēšana
Zobu protezēšana ir zobārstniecības nozare, ar kuras palīdzību iespējams atjaunot zobus gan funkcionāli, gan arī estētiski. Mūsu klīnika piedāvā zobu atjaunošanu ar neizņemamām konstrukcijām (kroņi, tilti, venīri), kā arī ar izņemamām konstrukcijām (akrila vai elastīgās plates - parciālās vai totālās). Zobu protezēšanu veicam, sadarbojoties ar Latvijā labākajām zobu tehniskajām laboratorijām, kas garantē kvalitatīvu un estētiski pievilcīgu rezultātu.

Protezēšana uz implantiem
Protezēšana ar implantiem ir zoba aizvietošanas noslēdzošais posms. Pēc implanta ieaugšanas žokļa kaulā, ir jāveic implanta atsegšana. Tā ir vienkārša procedūra, kuras laikā tiek ieskrūvēts smaganu formētājs, un tas jānēsā līdz smaganu pilnīgai sadzīšanai. Pēc tam zobārsts noņem nospiedumu kroņiem, tiltam vai citas konstrukcijas izgatavošanai. Mūsu klīnikā iespējams izgatavot uz implantiem stiprināmus zobu kroņus no metālkeramikas vai cirkonija.
Protezēšanas konstrukciju veids un to fiksācija ir atkarīga no sakotnējās klīniskās situācijas.
Arī gadījumos, kad trūkst visi zobi, tos iespējams aizvietot ar implantu palīdzību. Atkarībā no klīniskās situācijas, ārsts piedāvā konsturkcijas veidu, kas fiksējas uz implantiem. Tā var būt neizņemama (pieskrūvējama pie implantiem) vai relatīvi izņemama, kad konstrukcija tiek fiksēta pie implantiem, bet pacients to var izņemt, lai nodrošinātu higiēnu.

Viena zoba atjaunošana

Tiltveida konstrukcija uz 4 vai 6 implantiem

Tiltveida konstrukcijas uz implantiem

Plates fiksētas uz implantiem
Neizņemāma protezēšana
Gadījumos, kad trūkst viens vai vairāki zobi, pacientiem ērtākās ir neizņemamās konstrukcijas. Tas nozīmē, ka konstrukcija, pēc ievietošanas mutes dobumā, tur arī paliek – to nevar izņemt, tā nekustas. Izvēloties neizņemamās konstrukcijas, pacienti ārstēšanas procesa rezultātā jūtas psiholoģiski komfortabli un droši. Šis risinājums ir maksimāli pietuvināts zobu dabiskajam izskatam.
Izšķir divus galvenos neizņemamo konstrukciju veidus: zobu kroņi (pielieto gadījumos, kad tas ļauj saglabāt zobu) un zobu tilts (protezēšanas konstrukcija, kas fiksējas uz pacienta blakus esošajiem zobiem, tādējādi aizvietojot trūkstošos zobus). Šīs konstrukcijas var tikt izgatavotas no dažādiem materiāliem, tādiem kā metālkeramika, cirkonija oksīds, EMAX. Alternatīva ir neizņemamās konstrukcijas, kas fiksējas uz implantiem. Tas var būt gan atsevišķs kronis, gan tiltveida kontstukcija, gad totālā plate, kas arī var tikt fiksēta uz implantiem.

Foto: V.Legzdiņa, Mady Dental Lab
Kroņi

Foto: V.Legzdiņa, Mady Dental Lab
Tiltveida konstrukcijas

Foto: V.Legzdiņa, Mady Dental Lab
Protezēšana uz implantiem
Izņemamā protezēšana
Ar izņemamās protezēšanas risinājumiem iespējams aizvietot daļēju vai pilnīgu zobu trūkumu. Protezēšana ar plastmasas bāzes plati tiek pielietota gadījumos, kad pacientam noteiktu iemeslu dēļ nav iespējams izgatavot neizņemamās konstrukcijas. Šīs konstrukcijas netiek stingri fiksētas mutes dobumā, un tās var izņemt higiēnas procedūru veikšanai. Tomēr šīm konstrukcijām ir vairāki mīnusi: svešķermeņa sajūta mutē, vizuāli manāmas ir izņemamo konstrukciju skavas, kas apņem dabīgos zobus, tādējādi nodrošinot stabilitāti.
Mūsu klīnikā izņemamās protezēšanas konstrukcijas pieejamas no akrila vai elastīgas plastmasas, kas, jāatzīmē, ir ērtākas lietošanā, ka arī no metāla un plastmasas kombinācijas.
Totāla protezēšana
Gadījumos, kad pacientam trūkst visi zobi vienā vai abos žokļos, risinājums ir totālās protēzes. Tās tiek balstītas uz mīkstajiem smaganu vai cietajiem žokļa kaula audiem pacienta mutē.
Protēze mutes dobumā netiek stingri fiksēta, un ikdienas higiēnas procedūru veikšanai ir izņemama un ievietojama atpakaļ. Tomēr labākai fiksācijai ir jālieto speciālas fiksējošās līmes.
Pacientam jāņem vērā, ka pēc zobu zaudēšanas, žokļa kaulam ir tendence samazināties apjomā. Tā rezultātā precīzi izgatavota totālā protēze pēc zināma laika var palikt nestabila un radīt diskomfortu.
Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, protēzi iespējams nostiprināt, izmantojot implantus, kas nodrošinās konstrukcijas stabilitāti, jo protēze turēsies ne tikai uz pacienta mīkstajiem un cietajiem audiem, bet arī uz implantiem.
Totālas protēzes

Foto: V.Legzdiņa, Mady Dental Lab