Ķirurģija

Zobārstniecība ietver visdažādākās ķirurģiskās manipulācijas. Zoba ekstrakcija jeb izņemšana tiek veikta vienīgi tajos gadījumos, kad objektīvi nav iespējams zobu saglabāt. Mūsu klīnikā tiek veiktas dažādas sarežģītības pakāpes zobu ekstrakcijas, kā arī gudrības zobu ekstrakcijas. Piedāvājam arī tādus pakalpojumus kā mutes dobuma sagatavošanu implantācijai, kaulaudu un mīksto audu transplantāciju, sakņu galu rezekciju (tiek izņemta tikai saknes infekcijas skartā daļa) vai hemisekciju (daudzsakņu zobiem tiek izņemta visa inficēta sakne).

Zobārsta kabinets

Zobu ekstrakcija

Zobu ekstrakcija ir ķirurģiska manipulācija, ko pielieto gadījumos, kad zobu nav iespējams atjaunot bojājuma vai patoloģijas dēļ. Pirms tam jāveic diagnostikas izmeklējumui, un ja ārstēšana nav iespējama vai nebūs efektīva, tiek veikta zoba ekstracija. Mūsu klīnikā tiek veikta arī astoto jeb tā dēvēto gudrības zobu ekstrakcija.

Gudrības zobu ekstrakcija ir sarežģīta procedūra, šo zobu sakņu anatomijas un lokalizācijas dēļ. Katra gudrības zoba ekstrakcijas nepieciešamība tiek vērtēta individuāli, izvērtējot konkrēto situāciju.

Pirms zoba ekstrakcijas zobārsts veic 2D (OPG) vai 3D rentgenizmeklējumu un izvērtē situācijas sarežģītības pakāpi.

Mūsu klīnikā  tiek izmantoti efektīvi un kvalitatīvi pretsāpju līdzekļi, lai pacients procedūras laikā justos iespējami komfortablāk.

Ortopantomogramma jeb 2D bilde

Sagatavošāna impantācijai

Zobu implants ir mūsdienīgs risinājums, ka aizvieto trūkstošos zobus. Pirms implantācijas veikšanas obligāts ir 3D rentgenoloģiskais izmeklējums, kas ļauj precīzi noteikt cieto audu (kaula) kvalitāti. Gadījumos, kad ar esošo kaula daudzuma nepietiek implanta ieskrūvēšnai, tiek veikta augmentācijas - kaula pieaudzēšanas - procedūra ar kaula mākslīgo aizvietotāju. Arī gadījumos, kad mīksto audu daudzums nav pietiekams kvalitatīva rezultāta sasniegšanai, ir jāveic mīksto audu (smaganas) pieaudzēšana ar mākslīgiem smaganas aizvietotājiem. Mūsu klīnikā tiek veiktas visdažādākās ķirurģiskās manipulācijas cieto un mīkstu audu augmentācijai jeb pieaudzēšanai, kā arī procedūra Sinus lift.

Sinus lift ir ķirurģiska procedūra, ar kuras palīdzību tiek atjaunots kaula daudzums implantu ievietošanai sānu zonā (košļājošo zobu rajonā), izmantojot kaula mākslīgos aizvietotājus. Pastāv situācijas, kad procedūra Sinus lift un implanta ieskrūvēšana iespējama vienas vizītes ietvaros, un katram pacientam šīs manipulācijas veikšanas iespējamība tiek izvērtēta individuāli.

Lāzerķirurģija un PRF tehnoloģija

Pateicoties stomatoloģijas nozares straujajai attīstībai, mutes dobuma ārstēšanai iespējams izmantot inovatīvas tehnoloģijas. Mūsu klīnikā plaši tiek pielietotas tādas tehnoloģijas kā 3D rentgenas Doctor Smile lāzers un I-PRF.

Ar pēdējās paaudzes lāzeri klīnikā tiek veiktas tādas ķirurģiskās manipulācijās kā lūpas un mēles saitītes pacelšana, smaganu korekcija un nelielu veidojumu noņemšana.

Noteiktos gadījumos lāzers tiek izmantots sagatavošanos etapos pirms implantācijas.

Vēl viena tehnoloģija, kuru plaši pielieto mūsu klīnikā, ir PRF. I-PRF procedūrā tiek izmantotas paša pacienta asinis, kuras apstrādājot centrifūgā, iegūst blīvu membrānu, ar vērtīgajām asins šūnām. Membrānas   tiek izmantotas pēc zobu ekstrakcijas,  implantācijas sagatavošanas etapos smaganas palielināšanai, operācijai Sinus lift, kā arī zobu jutīguma samazināšanai.